Selim Muran

120 Kilo'dan 85 Kiloya!

Başarı hikayeni bizimle paylaşır mısın?

Merhaba, ben Selim Muran. 26 yaşındayım. Rap müzik ile uğraşıyorum ve bu en büyük hobim. Tabi ki  bir de yemek yemek vardı geçmişte; hobi olarak yaptığım. Bunu yapmak  benim için sadece bir ihtiyaç değildi, büyük zevkti . 5.5 kilo doğmuşum, doğduğumdan beri çok şişmandım,kendimi bildim bileli sağlıksız bir yapım vardı. Sağlıklı olmanın ne demek olduğunu hiç hissedememiştim.
Bilirsiniz ki sağlıksız ve zararlı olan çoğu şey, insana yaradılışı gereği tatlı gelir. Fakat tüm bunların sonu yoktur. Bu sağlıksız besinler sizi evirir çevirir ve aynada hiç görmek istemeyeceğiniz boyutlara getirir. En son tartıya çıktığımda 120 kiloyu görmüştüm. Ölçümlere göre vücut yağ oranım %41′ di. Yani vücudumun neredeyse yarısı yağ ile kaplıydı. Aklınıza ne geliyorsa denedim. Zayıflama hapları, bitkisel çaylar,ufacık porsiyonlar, saat 6′ dan sonra yemek yeme yasakları… Hayatımdan 3 beyazı tamamen çıkartmıştım, akşamları uyumadan pul biberli yoğurt yiyor ve kendimi olabildiğince aç bırakıyordum. Tüm bunların sonunda 8 kilo daha alıp 120 kiloyu görmüştüm. Artık iş çığırından çıkmıştı, kendimi oldukça sağlıksız hissediyordum. Hayatım birileri tarafından ele geçirilmiş gibiydi. Yaklaşık 1 ay kendimi herşeye kapattım, kapsamlı bir araştırmaya giriştim. Bu araştırmaların sonucunda da Aslıhan (Elmas) ve Okan (Gül)’ a ulaştım. Kendileri bana kan tahlili dahil birkaç test ve ölçüm yaparak, kişiye özel beslenme çizelgesi ve özel bir spor programı hazırladılar.
Çok geçmeden programa başladık. İlk etapta birşeylerin yanlış gittiğini düşündüm. Sürekli programda yazan besinlerle besleniyor, öğün atlamıyor ve kendimi oldukça tok hissediyordum.. İlk iki hafta canım çok sıkkındı, başaramayacağımı düşündüm. Herşey aynı geliyordu. Hatta birkaç kez uzmanlarımı arayıp yanlış yaptığımız birşeyler olabileceğini söyledim.

Kendileri devam etmemi, kısa bir süre sonra sabrımın meyvelerini alacağımı ve değişimi gözlerimle göreceğimi söylediler. Fakat çok geçmeden öğrendim ki geçmişte hep sağlıksız besinlerle beslendiğim için vücudum, kendini bu 15-20 günlük sürede sağlıklı beslenmeye karşı kapatmış. Programa uydum, telkinleri dinledim ve değişim artık farkedilmeye başlanmıştı.  2.aydan itibaren aynada neler gördüğüme inanamıyordum! 3.4.5.6. aylar derken tam 35 kilo yağdan verip kastan 6 kilo almıştım. Bu, kısa sürede sadece beslenme ve spor ile kaybedilebilecek en iyi rakamlar olmalıydı. 35 Kilo yağdan verdiğimi duyunca şaşırabilirsiniz fakat asıl sizi şaşırtacak olan aynı anda 6 kilo kas almam olacaktır. Bu değişime asla inanamadım. Ben vücudumdaki fazla yağı atıp yerini olabildiğince kasla doldurdum. Önümüzdeki zamanlarda uzmanlarım Aslıhan ve Okan ile neler yapabileceğimi tahmin bile edemezsiniz. 6 ay sonraki sayınızda tekrar görüşmek üzere…

Bir Yorum Yazın

Translate »